Prekių katalogas

Šilto siūlo tinklaraštis - tai geros mezgimo idėjos kiekvienai.

Svečiuose pas vienaragius arba apie mezgimą pliušiniais siūlais

Mados. Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų pasaulyje jos būna pačios įvairiausios. Vieni madų vėjai įtraukia labiau, kiti atrodo mažiau juntami. Tai yra mūsų materialaus gyvenimo dalis ir jeigu priimame tą su protu ir šypsena, būna net visai smagu. Madas turi patys įvairiausi dalykai, siūlai ir vaikiški personažai taip pat.

Mezgimas "tarp eilučių" - Whirl ir šešėlinio rašto fenomenas

Kartais atrodo, kad mezgimo Whirl ritiniais galimybės yra neišsemiamos. Spalvų pasikeitimais tarsi paslaptingais takeliais mes leidžiamės į nuostabią ir viliojančią kelionę. Tačiau įsivaizduojate, kokia ta kelionė tampa įdomi, kai į viename mezginyje susijungia du Whirl ritiniai!

Scheepjes Whirl - kaip atskirose dalyse išgauti vienodus spalvų perėjimus?

Whirl siūlai puikiai atsiskleidžia mezgant skaras arba ratu nuo viršaus. Tačiau, ką daryti toms, kurios nemėgsta, nemoka ar tiesiog nenori megzti ratu nuo viršaus, tačiau nori puoštis tokiais pat stulbinančiais vienodais spalvų perėjimais? Sprendimas paprastas: reikia tiesiog megzti. Tik tame mezgime bus šiek tiek daugiau matematikos.

Kaip megzti paprastą skarą?

Paprastos skaros mezgimas - tarsi meditacija: mezgi lengvai, vienodai, vis labiau ir labiau didėjančią eilutę, gėriesi spalvomis ir mėgaujiesi mezgimu. Paprasta ir smagu. Taigi nuo ko paradėti ir kaip megzti paprasčiausią trikampę skarą?

Islandiška vilna ir jos šiluma

 Islandiška vilna yra itin įdomus,savitas produktas, neturintis atitikmens niekur kitur pasaulyje. Iš šios vilnos suverpti siūlai yra ypatingai aukštos kokybės, labai šilti, patvarūs ir, atrodo, su laiku mezginys iš jų ne susidėvi, o atvirkščiai - darosi vis geresnis.

Vilna ir kiti pluoštai

Kai kalbama apie siūlus ir mezgimą, dažniausiai, bent jau mano galvoje, ima suktis mintys apie vilną. Šis pluoštas kiekvienam siejasi su šiluma, jaukumu, natūralumu, gal šiek tiek šiurkštumu. Tačiau dabar siūlų pasiūla yra tikrai didelė, todėl pasižvalgykime po įvairias vilnų ir kitų dažnų pluoštų rūšis.

Apie alpakas ir jų šiltą vilną

Jeigu jako vilną galima laikyti Centrinės Azijos lobiu, tai alpakos vilna yra tikras Pietų Amerikos turtas. Nors dabar alpakos auginamos ir daugelyje kitų šalių (jų galima rasti net Lietuvoje), vis tiek turime būti dėkingi Pietų Amerikos krašto žmonėms už tai, kad galime džiaugtis tokiu nuostabiu pluoštu.