Spalvos: kaip išsirinkti tinkamą ir nepasiklysti

Spalvos kiekvieną dieną kiekviename žingsnyje lydi mus kaip ištikimiausi bičiuliai. Jos kelia mums nuotaika, ramina, įkvepia, tramdo, veikia mus vienaip ar kitaip norime to ar ne, pastebime mes tai ar numojame ranka kaip į nereikšmingą smulkmeną. Kai liūdna, slepiamės po tamsiais, neišraiškingais atspalviais tarsi norėtume būti nematomi. O kai esame laimingi, pakylėti, įsimylėję, pasaulis nušvinta gražiausiomis spalvomis :) 

Raffaello mohera: minkšta, šilta ir pūkuota (mezgimo aprašymas)

Mohera. Ji traukia ir žavi visus ir visais metų laikais. Ji minkšta, maloni, mezginiai iš jos apsupa mus savo pūku, nuteikia jaukiai, puošniai ir romantiškai. Kai mūsų lentynose pasirodė storesnė pareinamų spalvų Italijoje pagaminta Raffaello mohera, buvo akivaizdu, kad megztukas iš šių siūlų tėra laiko klausimas. Pradėjus megzti, šis siūlas užbūrė galutinai. Smagiausia tai, kad net mezgant tik vakarais, mezginys didėjo labai sparčiai. 

FJORD siūlai: skandinaviški raštai paprastai ir greitai (mezgimo aprašymas)

Skandinaviški raštai ir jais papuošti megztiniai - vienas iš žiemos simbolių. Atrodo, kad vien žiūrint į juos pasidaro šilčiau. Tačiau bandyti suvaldyti tarpusavyje nuolatos besipinančius du, tris ar daugiau kamuoliukų ryžtasi ne kiekvienas. O net ir pasiryžus, tokio mezgimo malonumo tikrai niekas negarantuoja. Todėl Fjord siūlai čia tampa tikra ne tik palaima, bet ir itin įtraukiančiu žaidimu.

Tvido žavesys arba kaip nusimegzti mylimiausią megztuką (mezgimo aprašymas)

Visada gera turėti mylimiausią megztuką. Tokį, kuris mums yra be galo gražus, tinka prie visko, puošia ir daro mus stilingomis, spalva tinka prie veido bei turimų kitų drabužių, o norint jį nusimegzti nereikia gyventi įbedus nosį į schemas ar išmanyti sudėtingą įmantrių mezginių kūrimo techniką. Mylimiausias megztukas toks yra, nes jis paprastas.

Apie mažiau permatomus voratinklius arba kaip mėgautis plonyte mohera

Kartais pagalvoju, kad moheros pūkas mus veikia kaip burtų lazdelė. Šis magiškas siūlas vilioja visais metų laikais. Na gal itin karštomis vasaros dienomis dedame moherinius siūlus į šoną, bet tik orams atvėsus, vėl skubame kibti į savo pūkuotus rankdarbius. 

Gaivus, švelnus ir vasariškas bambukas!

Jei esate bent kartą prisilietę prie bambuko pluošto, pirmiausia visada atmintyje lieka jo švelnumas. Jis užburiantis! Be to, džiugina ir gaivos pojūtis bei taip reikalinga karštomis dienomis vėsa. Kiek daug gerų savybių telpa į atrodytų vieną paprastą siūlą.

Moheros ir viskozės mezginiai - žvilganti pūkuota prabanga

Plonyčiai moheros su šilku siūlai yra beveik kiekvienos mezgėjos krepšelyje. Mezginiai iš moheros siūlų turi tą kažkokį stebuklingą efektą, kuris nepaprastai žavi. Kita nuostabi šių siūlų savybė yra ta, kad jie gali būti pridedami beveik prie visų kitų siūlų, taip gaunant vis kitokius mezginius. Ypač nuostabiai jie dera su viskoze.

Aloe Sockwool - malonumas megzti kojines ir ne tik jas

Atrodytų, kad atėjęs kalendorinis pavasaris turėtų kviesti mus imti vis vėsesnius siūlus į rankas, tačiau sniego pusnys už lango ir jose nuolat braidančios kojos neleidžia pamiršti, koks gėris yra tikros šiltos kojinės. Štai todėl šį ne visai pavasarišką pavasarį atvyko dar viena siūlų kojinėms siunta - Aloe Sockwool. 

Naujieji Stenli Merino Tweed - kokie jie?

Vasara vis dar plazda, plaikstosi, ošia, kvepia ir raibuliuoja už lango. Tačiau siūlų rudens naujienos rugpjūtį jau yra labai laukiamos. Po truputį artėjant rudeniui vis dažniau pagauname save pagalvojant apie šiltesnius mezginius ir imame dairytis jiems tinkamiausių siūlų.

Kaip megzti paprastą skarą?

Paprastos skaros mezgimas - tarsi meditacija: mezgi lengvai, vienodai, vis labiau ir labiau didėjančią eilutę, gėriesi spalvomis ir mėgaujiesi mezgimu. Paprasta ir smagu. Paprasta trikampė skara - pats smagiausias atsipalaidavimas ir mezgimo meditacija. Taigi nuo ko paradėti megzti paprasčiausią trikampę skarą? 

Vilna ir kiti pluoštai

Kai kalbama apie siūlus ir mezgimą, dažniausiai, bent jau mano galvoje, ima suktis mintys apie vilną. Šis pluoštas kiekvienam siejasi su šiluma, jaukumu, natūralumu, gal šiek tiek šiurkštumu. Tačiau dabar siūlų pasiūla yra tikrai didelė, todėl pasižvalgykime po įvairias vilnų ir kitų dažnų pluoštų rūšis.

Apie alpakas ir jų šiltą vilną

Jeigu jako vilną galima laikyti Centrinės Azijos lobiu, tai alpakos vilna yra tikras Pietų Amerikos turtas. Nors dabar alpakos auginamos ir daugelyje kitų šalių (jų galima rasti net Lietuvoje), vis tiek turime būti dėkingi Pietų Amerikos krašto žmonėms už tai, kad galime džiaugtis tokiu nuostabiu pluoštu.

Mezgimas "tarp eilučių" - Whirl ir šešėlinio rašto fenomenas

Kartais atrodo, kad mezgimo Whirl ritiniais galimybės yra neišsemiamos. Spalvų pasikeitimais tarsi paslaptingais takeliais mes leidžiamės į nuostabią ir viliojančią kelionę. Tačiau įsivaizduojate, kokia ta kelionė tampa įdomi, kai į viename mezginyje susijungia du Whirl ritiniai!

Scheepjes Whirl - kaip atskirose dalyse išgauti vienodus spalvų perėjimus?

Whirl siūlai puikiai atsiskleidžia mezgant skaras arba ratu nuo viršaus. Tačiau, ką daryti toms, kurios nemėgsta, nemoka ar tiesiog nenori megzti ratu nuo viršaus, tačiau nori puoštis tokiais pat stulbinančiais vienodais spalvų perėjimais? Sprendimas paprastas: reikia tiesiog megzti. Tik tame mezgime bus šiek tiek daugiau matematikos.

Islandiška vilna ir jos šiluma

 Islandiška vilna yra itin įdomus,savitas produktas, neturintis atitikmens niekur kitur pasaulyje. Iš šios vilnos suverpti siūlai yra ypatingai aukštos kokybės, labai šilti, patvarūs ir, atrodo, su laiku mezginys iš jų ne susidėvi, o atvirkščiai - darosi vis geresnis.