Islandiška vilna ir jos šiluma

 • Islandiška vilna ir jos šiluma

   Islandiška vilna yra itin įdomus,savitas produktas, neturintis atitikmens niekur kitur pasaulyje. Iš šios vilnos suverpti siūlai yra ypatingai aukštos kokybės, labai šilti, patvarūs ir, atrodo, su laiku mezginys iš jų ne susidėvi, o atvirkščiai - darosi vis geresnis.

  Šiek tiek istorijos

  Pirmieji vikingai atsikraustę į Islandiją su savimi atsigabeno dvi naminių gyvūnų rūšis: islandišką arklį ir islandišką avį ir abu šie gyvūnai turėjo beveik lygiai tokią pat didžiulę įtaką šalies istorijai kaip pats žmogus. Islandai buvo nuolat priversti kovoti su atšiauriomis gyvenimo sąlygomis. Arklys jiems tarnavo kaip transporto priemonė ir pagalbininkas dirbant, o avis ne tik maitino tautą, bet ir savo vilna saugojo žmones nuo tų kraštų šalčių.

  Kuo ypatinga Islandijos avių veislė?

  Islandijos avių veislė yra unikali: per amžius izoliuotas gyvenimas saloje garantavo šios veislės grynumą. Dėl šios priežasties islandiška vilna yra itin savitas produktas, neturintis atitikmens niekur kitur pasaulyje. Besivystydama per daugiau nei 1000 metų Islandijos avių vilna įgijo skiriamąjį bruožą – savo vidinį (puikų, švelnų, šiltą, itin gerai izliuojantį nuo aplinkos) ir išorinį (ilgą, žvilgantį, vandeniui atsparų) sluoksnius.

   Abu kartu islandiškos vilnos sluoksniai sudaro unikalų islandiškos vilnos pluoštą, kuris yra:

  • itin lengvas – lengvesnis už bet kurią kitą vilną, tačiau kartu leidžiantis jaustis šiltai ir jaukiai;
  • atsparus vandeniui – neleidžia prasisunkti drėgmei;
  • pralaidus orui – leidžia odai kvėpuoti ir netrukdo pasišalinti drėgmei.

  Kodėl islandiškos vilnos mezgimo siūlai tokie vertingi?

  Islandijos vilna ypač turėtų būti vertinama šiais laikais, kai tikrumo, natūralumo ir kokybės paieškos dažną iš mūsų verčia nemažai pavargti. Siūlų gamybai vilna yra tiesiogiai surenkama iš vietinių ūkininkų. Amžiams bėgant labai stipriai pasikeitė siūlų verpimo technologijos, tačiau pats islandų požiūris į kokybę ir tradicijas išliko nepakitęs ir šios vilnos produktai yra kuriami vadovaujantis draugiškais aplinkai principais, paliekant Gamtą tikra karaliene visame gamybos procese. Aprodorajant vilną naudojamas geoterminis šildymas ir hidroelektrinių gaminama elektros energija, o avys šiltuoju metų laiku laisvai ganosi lygiai taip pat, kaip jos tą darė šimtus metų atgal.

  Lopi siūlai taip pat žavi ypatingai subtilia ir gausia spalvų palete, kurios šaltinis ir pagrindinis įkvėpėjas yra pati gamta. Būtent Islandijos kalnuose, pievose, vandenynuose, geizeriuose, šiaurės pašvaistėse, tekančios ar besileidžiančio saulės spinduliuose atidžiau pažvelgę galime rasti atitikmenį kiekvienam spalvų paletės akordui.

  Jeigu norite itin šilto, kokybiško, unikalaus mezginio, islandiška vilna kaip tik Jums!

  Mūsų el. parduotuvėje galite rasti tris islandiškos vilnos mezgimo siūlų rūšis:

  • Alafosslopi - itin storus ir šiltus (100 g/100 m);
  • Lettlopi - vidutinio storumo (50 g/100 m), tinkančius patiems įvairiausiems mezgimo sumanymams;
  • Einband - plonus (50 g/250 m), tačiau tikrai šiltus.

  Išbandykite islandiškų siūlų natūralumą bei šilumą ir Jūs! Islandiškos vilnos mezgimo siūlus rasite čia.  

  © Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.