Naujieji Stenli Merino Tweed - kokie jie?

 • Naujieji Stenli Merino Tweed - kokie jie?

  Vasara vis dar plazda, plaikstosi, ošia, kvepia ir raibuliuoja už lango. Tačiau siūlų rudens naujienos rugpjūtį jau yra labai laukiamos. Po truputį artėjant rudeniui vis dažniau pagauname save pagalvojant apie šiltesnius mezginius ir imame dairytis jiems tinkamiausių siūlų.

  Labai apsidžiaugiau pamačiusi šią šeimos verslo iš Bulgarijos Stenli naujieną ir iš karto kilo mintis, kad tai bus tas puikus startas į naująjį rudens - žiemos sezoną. Atvykus siūlams ir atidarius dėže supratau, kad pirmas įspūdis tikrai buvo teisingas - visi kamuoliukai gražiai supakuoti gulėjo dailioje dėžėje ir mirksėjo man savo tvidinėmis akutėmis :)

  Tad kokie gi jie - naujieji Merino Tweed?

  Sudėtis: 55% merino vilna, 20% perdirbtas šilkas, 25% akrilanas
  Svoris, ilgis: 50 g/85 m

  Pirmiausia reikėtų paminėti, kad šie siūlai yra iš tiesų puikios sudėties: didžiąją dalį sudaro merino vilna iš perdirbtas šilkas, o kita dalis (vos 25%) paliekama akrilanui. Merino Tweed siūlai Iš esmės yra suvyti iš dviejų gijų: viena yra vienspalvio merino vilnos ir akrilano mišinys (55% merino vilna ir 25% akrilanas), o kita gija - tai puikus perdirbtas šilkas. Būtent šis šilko priedas ir suteikia siūlams visą tvidinį žavesį ir margumą.

  Nors mūsų šalyje į perdirbtus pluoštus dar žiūrima šiek tiek atsargiai, Vakarų Europos šalyse gamyba iš perdirbtų žaliavų tik intensyvėja ir įgauna vis didesnį pagreitį. Žmonės džiaugiasi, galintys prisidėti prie besaikio vartojimo mažinimo ir pasigaminti, pasisiūti ar nusimegztį kažką iš perdibtų pluoštų, taip suteikiant seniems dalykams "antrą gyvenimą". Be to, šiuolaikinės technologijos ir galimybės taip pat yra pažengusios taip toli į priekį, kad tikrai sugeba kokybiškai perdirbti žaliavas, jas išvalyti, išgryninti ir iš naujo paversti puikiu produktu. Perdirbtų pluoštų gaminiai dėvisi lygiai taip pat gerai kaip ir pagaminti iš įprastų medžiagų ar siūlų. Tad perdirbti produktai yra tikrai kokybiški ir verti Jūsų ir mūsų dėmesio.

  Siūlų ypatybės

  • Pobūdis

  Mezginiai iš Merino Tweed siūlų atrodo bus gana tvirti, bent jau išsimezgus pavyzdėlį nėra akivaizdaus merino vilnai būdingo "suglebimo", tad tai bus tikrai privalumas mėgstantiems tvirtesnių formų mezginius. 

  • Kandimas - nekandimas

  Ryškesnio kandimo šie siūlai neturi, nors ypatingai jautrūs žmonės gali jų gijose rasti "kutenimo", kurį greičiausiai daugiau suteikia tvidinis nelygumas ir grublėtas šilko gijos paviršius nei bendras vilnos pojūtis.

  • Virbalų storis

  Šiuos siūlus pirmiausiai išbandžiau su 4 mm virbalais, vėliau gana greitai pasiėmiau 4,5 mm ir jie man tiko labiau. Ar reikėtų imti dar storesnius - nežinau, turbūt tai priklausytų, nuo individualaus Jūsų mezgimo kietumo/laisvumo arba pasirinkto mezgimo modelio bei rašto. Storiausi virbalai, kuriuos bandyčiau, būtų 5 mm storio, bet tikrai ne daugiau.

  Tad ar verta skirti laiko mezgimui ir išbandyti naujuosius Merino Tweed siūlus? Mano manymu, tikrai taip. Ypač, jei mylite tvidą ir nusišypsote kiekvieną kartą, kai šelmiškas tvido pumpurėlis jaukiai įsitaiso Jūsų mezginio eilutėje ir koketiškai Jums mirkteli :)

  Merino Tweed siūlus rasite čia.