Prekių katalogas

Raffaello mohera: minkšta, šilta ir pūkuota (mezgimo aprašymas)

  • Raffaello mohera: minkšta, šilta ir pūkuota (mezgimo aprašymas)

    Mohera. Ji traukia ir žavi visus ir visais metų laikais. Ji minkšta, maloni, mezginiai iš jos apsupa mus savo pūku, nuteikia jaukiai, puošniai ir romantiškai. Kai mūsų lentynose pasirodė storesnė pareinamų spalvų Italijoje pagaminta Raffaello mohera, buvo akivaizdu, kad megztukas iš šių siūlų tėra laiko klausimas. Pradėjus megzti, šis siūlas užbūrė galutinai. Smagiausia tai, kad net mezgant tik vakarais, mezginys didėjo labai sparčiai. 

    Į mūsų parduotuvę nuolat atvyksta įvairūs siūlai. Vienus juos "išmezgu" mintyse, kitus - su Jusmis, mūsų kientėmis, pradžioje derinant spalvas ir vėliau jau matant Jūsų mezginį nuotraukose. Tačiau yra tokių siūlų, prie kurių noriu ir turiu prisiliesti pati. Dažnai tai būna iš smalsumo, norisi išbandyti asmeniškai ir susidaryti apie juos nuomonę. Kai kuriais atvejais siūlas būna TOKS, kad neturiu tiek valios jį tiesiog palikti gulėti lentynoje. Norisi būtinai turėti rankose ir mėgautis. Ypač šaltais rudens bei žiemos vakarais.

    RAFFAELLO SIŪLŲ YPATUMAI: 

    • Kokybė. Tai siūlai iš bulgarų gamintojo Stenli kolekcijos, pagaminti pačioje Italijoje. Kokybė puiki! Pusė siūlų sudaro aukščiausios kokybės kid mohera, kitą pusę - sintetiniai pluoštai, bet šiuo atveju jie nesumenkina siūlo ir mezgant nemažina jo vertės. Siūlai turi plačią spalvų paletę įvairiausiems skoniams, mezginys didėja greitai, o kokybė juntama su kiekviena mezginio akute. Mezginys gaunasi tamprus ir puikiai laiko formą.
    • (Ne)kandimas. Šiuo atveju tai gana subtilus dalykas, nes į moherą daugelis mūsų reaguojame skirtingai. Dėvint Raffaello megztuką aukštu kaklu, yra juntamas plaukelių kutenimas, tačiau kandimu aš jo nepavadinsiu. Per palaidinę siūlai nėra juntami apskritai. Man asmeniškai malonu juos liesti ir dėvėti mezginį, tačiau puikiai suprantu, kad jautresniems tas "kutenimas" gali ir netikti. Tad išvada: pakankamai švelni, bet visgi mohera.
    • Virbalai. Siūlas plonas (50 g/250 m), tačiau kupinas pūko, todėl, mano manymu, geriausiai tinka 4,5 - 5,5 mm virbalai. Jei megsite šalį ar kokį kitą mažiau į formą orientuotą užmestuką, galima bandyti ir storesnius. 
    • Spalvos. Atkreipkite dėmesį, kad vieni Raffaello kamuoliukai yra nudažyti trumpomis spalvų atkarpėlėmis, o kiti ilgais spalviniais perėjimais, tad atsižvelgiant į tai atitinkamai marginsis ir Jūsų mezginys. Mano megztukui buvo pasirinkta spalva su ilgais perėjimais. Kaip dažytas konkretus, Jums patinkantis atspalvis, tikrai matosi iš arčiau ir atidžiau pažvelgus į kamuoliuko nuotrauką el. parduotuvėje.
    • Šiluma. Mezginys gaunasi labai lengvas (orinis) ir labai šiltas. Man tai visada yra puiki savybė. 

    RAFFAELLO MEGZTUKO MEZGIMAS 

    Bendri ypatumai:

    • Dydis: laisvas M arba 38/40 dydis.
    • Spalva 1750 Cinamono kvapas.
    • Modelis. Megztukas yra darytas tikrai gana trumpas ir tikrai ganėtinai platus.
    • Siūlų kiekis: 5 vnt. (tiksliau, sumegzta 240 g siūlų).
    • Mezgimo tankis: 10 x 10 cm = 18 akių x 32 eilių.
    • Mezgimo principas: nugarą ir priekį numezgame atskiromis dalimis, susiuvame, surinkę akis primezgame kaklą ir surinkę akis, primezgame rankoves. 

    Megztinio nugara

    Nugarai uždedame 100 akių. Tai bus tikrai platesnis nei standartinis megztukas. S dydžiui jis bus labai madingai laisvas, M dydžiuil laisvas, L dydžiui labiau prigludęs, bet ne aptemptas. Ir tuomet labai paprastai 16 eilių mezgame stulpeliu (2 geros akys, 2 blogos/išvirkščios akys) ir 134 eiles lygiai (geros akys iš gerosios pusės ir blogos/išvirkščios iš blogosios pusės).

    Megztuko pečiai ir kaklo dalis dalinamos taip: 30 akių petys - 40 akių kaklas - 30 akių petys.

    Pečių linija

    Išmezgę 134 eiles tiesiai, 135-tos eilės pradžioje ir pradeda nuleidinėti petį (žr. schemą paveikslėlyje žemiau). Su pečių pradžia dar nedaliname mezginio pusiau, nes to visiškai nereikia. Pusiau dalinsime, kai pradėsime nuleidinėti kaklo akis.

    30 peties akių ir šį kartą turime nuleisti labai pamažu ir "švelniai", jei norime gražiai prigludusių pečių be jokių stovinčių ore kampų. Tad nuleidinėjame po truputi taip: 2 akis nuleidžiame eilutės pradžioje (mezginys sumažėja 2 akimis) ir dvi paskutines akis sumezgame grįždami atgal blogąja puse eilutės pabaigoje (tas dvi paskutines akis sumezgme gerąja akimi, kabindami jas virbalo priekyje iš kairės į dešinę) mezginys sumažėja dar 1 akimi), tad iš viso numezgę pirmyn ir atgal, nuleidžiame 3 peties akis. Ir taip darome tol, kol nulaidome visas 30 peties akių.  

     

     

     

     

     

     

     

    Kaklas nugaroje

    Kai matote, jog Jūsų pečiai beveik baigti, ir nuleisti liko tik 2 kartus mezgant į priekį, kitaip tariant pečius nuleidę 8 kartus, grįždami blogąja puse atgal, padaliname mezginį per pusę, kairės pusės akis surenkame ant didelio žiogelio arba storesnio pagalbinio siūlo ir dirbame tik su dešine mezginio puse.

    Paveikslėlyje aukščiau (paspaudus ant nuotraukos, jis pasididina) rasite kaklo nuleidimą ir peties išmezgimą nugaros dalyje

    • grįždami blogąja mezginio puse, nuleidžiame arba surenkame ant pagalbinio siūlo 10 kaklo akių, baigiame eilutę, sumezgame 2 paskutines eiutės akis kartu dėl peties. Apsukame mezginį;
    • nuleidžiame 2 peties akis, išmezgame eilutę iki galo. Apsukame mezginį;
    • grįždami blogąja mezginio puse, nuleidžiame arba surenkami ant pagalbinio siūlo visas likusias 10 kaklo akių, baigiame eilutę, sumezgame 2 paskutines eiutės akis dėl peties. Apsukame mezginį;
    • Nuleidžiame visas peties akis, kiek liko.

    Dabar nuo žiogelio arba pagalbinio siūlo atgal ant virbalo susirenkame kairės mezginio pusės akis ir tokiu pat būdu užbaigiame kairiąją mezginio pusę. Jūsų megztuko nugara baigta.  

    Megztinio priekis

    Priekiui lygiai taip pat uždedame 100 akių, lygiai taip pat mezgame 16 eilių stulpeliu ir toliau 114 eilių lygiai. Visas mezgimo skirtumas bus tik viršuje, dėl žymiai labiau įgilinto kaklo.

    Kaklą "išimsime" arba įgilinsime per pakankamai nemažą 20 eilių (skaičiuojant tik mezgamas į priekį eiles) skaičių. Labiau įgilintas kaklas gražiau "guls", prie jo primegzta apykaklė "nelips" viršun, nedarys raukšlės ir nebus "užsmaugimo" jausmo, o dėvėti tokį mezginį bus išties patogu. 

    Kaip buvo minėta aukščiau, priekio dalį mezgame 114 eilių lygiu raštu nieko neplatindami, nesiaurindami ir neskaičiuodami. Mezgant 114-ta eilę, blogojoje pusėje daliname mezginį pusiau, kairės pusės akis surinkdami ant didelio žiogelio ar pagalbinio siūlo. 

    Kaip išmegzti kaklo iškirptę priekyje žodžiais neaprašinėsime, nes paprasčiau yra pažvelgti į schemą žemiau. Mezgant 114-tą eilę pradedame kaklo įgilinimą, nuleisdami 3 akis, visą eilutę išmezgame iki galo, apsukame mezginį ir mezgame 115-tą eilę į priekį iš gerosios pusės. Išmezgę apsukame mezginį ir megzdami 116-tą eilę nuleidžiame 2 kaklo akis ir mezgame eilutę iki galo ir t. t. Viską kartojame pagal schemą.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Petys bus nuleidinėjamas lygiai taip pat kaip nugarinėje dalyje, peties nuleidimas prasidės mezgant 135-ta eilę į priekį. 

    Pastaba: atreipkite dėmesį, kad šiek tiek pamezgus, nuo 134-tos eilės kaklo nuleidinėsime ne kiekvienoje blogosios pusės eilėje.

    Pagal šią schemą įgilintas kaklas yra patogus, platesnis, nevisiškai prigludęs prie kaklo. Kaip jis atodo, galite pamatyti realaus megztuko nuotraukoje.

    Dabar tą patį padarome su kairiąja mezginio puse ir turime užbaigtą megztuko priekį.

    Susiuvame pečius. Surenkame kaklo akis ir primezgame apykaklę. Megzdami tiesiog matuokitės mezginį ir padarykite tokį kaklą, koks Jums patogiausias. Aš mezgiau apytikliai 10 - 11 cm (matuojant sulenkus) aukščio golfą.

    Rankovės:

    • rankovėms šiame megztuke surinktos 94 akys.
    • Rankovė yra tikrai labai plati (gaunasi apytiksliai 22 cm pločio matuojant sulenkus, t. y. apie 44 cm aplink). Bet toks sumanymas, šio megztuko akcentas ir grožis.
    • Surinkus rankovės akis, megzta tiesiai apytiksliai 38 cm. 
    • Tuomet priešpaskutinėje lygaus rašto eilėje iš gerosios pusės susiaurinta lygiai dvigubai, t. y. per visą eilutę vis 2 akis sumezgant į vieną (lieka 47 akys). Griįžtame blogąja puse atgal.
    • Siauriname dar karta tokia tvarka: 1 akį išmezgame, 1 akį išmezgame, 2 akis sumezgame į vieną; vėl 1 akį išmezgame, 1 akį išmezgame, 2 akis sumezgame į vieną ir taip iki eilutės pabaigos; grįžtame blogąja puse atgal.
    • Dabar pradedame stulpelius išmegzdami 2 geras, 2 blogas akis ir taip mezgame 16 eilių. Nuleidžiame visas akis ir pertraukiame siūlą. 

    Lygiai taip pat numezgame ir kitą rankovę. Viską susiuvame. Jūsų Raffaello megztukas baigtas! Galite puoštis, mėgautis pūkuota moheros šiluma ir jaustis išties ypatingos :)

    Raffaello siūlus ir jų nuostabias spalvas rasite mūsų el. parduotuvėje čia. Megztukas nesudėtingas ir labai žaviai atrodo, tad jei sudomino ir jau mintyse glostote šiuos pūkuotus kamuoiukus bei planuojame naują mezginį "pastumdama" beveik niekada nesibaigiančia mezginių eilę, įvedę kodą MANORAF šiems siūlams gausite 10% nuolaidą :) 

    Linkime malonių įspūdžių su Raffaello siūlais. Jie tikrai verti Jūsų laiko ir virbalų :)

    Linkėjimai,

    Milda

    © Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.