Moheros ir viskozės mezginiai - žvilganti pūkuota prabanga

 • Moheros ir viskozės mezginiai - žvilganti pūkuota prabanga

  Plonyčiai moheros su šilku siūlai yra beveik kiekvienos mezgėjos krepšelyje. Mezginiai iš moheros siūlų turi tą kažkokį stebuklingą efektą, kuris nepaprastai žavi. Kita nuostabi šių siūlų savybė yra ta, kad jie gali būti pridedami beveik prie visų kitų siūlų, taip gaunant vis kitokius mezginius. Ypač nuostabiai jie dera su viskoze.

  Kas ta viskozė?

  Ajur viskozė (100% viskozė; 50 g/250 m) mūsų parduotuvės lentynose yra jau kelerius metus. Itin kruopšioms nėrėjoms, ji neretai tinka kaip pagrindinis pluoštas, iš viskozės gali būti kuriami airiški nėriniai ir kiti kruopštūs rankdarbiai. Ne kiekviena gali suvaldyti gryną viskozės siūlą, bet su juo susidraugavus ir turint aiškią viziją, ką norima sukurti, viskozė yra tiesiog nuostabi! Ji puiki dar ir dėl to, kad tai dirbtinės kilmės, bet visgi natūralus pluoštas (išgaunamas iš celiuliozės, t. y. medienos). Taigi su mezginiais iš Ajur viskozės nebus jokio kaitimo jausmo, sintetinio gurgždėjimo ar kitų, kartais dirbtiniams pluoštams būdingų nemalonių pojūčių. 

  Jei gryną Ajur viskozę "suvaldyti" gali ne kiekviena mezgėja, tai pridėjus ją prie kito siūlo, sukurti įspūdingus mezginius tikrai pavyksta beveik visoms. 

  Kaip Ajur viskozė "paveikia" mūsų mezginius:

  • pirmiausia visada į akis krenta viskozės žvilgesys (ne dirbtinis aukso ar sibadro efektas, o būtent natūralus matomas žvilgesys) ir šis žvilgesys yra ta kertinė savybė, persismelkianti į visus mezginius, prie kurių prisiliečia viskozė. Tai visiškai nereiškia, kad Jūsų mezginiai žvilgės kaip kalėdinės dekoracijos. Jei viskozę megsite pridėjusios prie kito siūlo, tas kitas siūlas "sugers" dalį žvilgėjimo ir Jūsų mezginys bus labai subtiliai papuoštas lengvu saikingu žvilgančios prabangos dvelksmu;
  • kita neatsiejama viskozės savybė yra jos kritimas. Tai svorio turintis pluoštas. Ji tikrai neplevena ore ir nesisuka ratasi apie jus kaip lengvas voratinklis. Visa tai yra moheros savybės. Viskozė duoda mezginiui svorio. Ji kievieną net ir patį lengviausią siūlą padaro labiau "krentantį", labiau prigludusį prie kūno, suteikia aiškesnę formą. Kartais to iš tiesų labai reikia.
  • trečias išskirtinis viskozės bruožas yra jos vėsa. Jei kitas siūlas Jūsų mezginį daugiau ar mažiau "apšiltins", tai viskozė to tikrai nepadarys. Tai pluoštas, kuris labiau vėsina nei šildo. Tad ši savybė labai gera tuo atveju, kad norisi mezginiui suteikti apimties jo neapkraunant papildoma šiluma.

  Kodėl mohera ir viskozė taip gerai dera kartu?

  Žinote, mes dažnai norime paaiškinti viską, kas vyksta aplinkui, ieškome priežasčių ir loginio pagrindimo. Tačiau kartais susitikus dviems geriems dalykams (šiuo atveju siūlams), ima ir įvyksta kažkokia magija. Pirma, tikrai ne visoms mezgėjoms patinka megzti iš vieno plonelytės moheros siūlelio. Reikia atsirinkti tinkamus virbalus, įvaldyti tokio mezginio ritmą ir pamatyti jo grožį. O pridėjus prie kito siūlo, mohera dažnai ima teikti tą malonumą, kuriam vėliau retai kuri sugeba atsispirti. Antra, mohera plonam slidžiam viskozės siūleliui savo pūku suteikia apimties ir tarsi kilsteli jį į kitą mezgimo lygį. Mezginys šiuo atveju tikrai nepasidaro storas. Jis tampa tarsi aiškiau apčiuopiamas. Moheros ir viskozės siūlai puikiai papildo vienas kita, pasidalindami savo geriausiomis išskirtinėmis savybėmis ir būtent iš jų sukurdami visiškai naują prabangų unikalų mezginį.

  Kaip derinti moheros ir viskozės spalvas

  Čia galimi du derinimo būdai:

  • klasikinis - kai ieškoma kuo artimesnių vienas kitam atspalvių. Šiuo atveju mohera ir viskozė artimai dera kartu, keičiasi savo geriausiomis savybėmis, bet nežaidžia spalvomis. Tai yra saugus, garantuotas ir pats populiariausias siūlų derinimo būdas. Beveik 90% Jums išsiunčiamų derinių yra būtent tokie. 
  • kūrybinis - kai įdomi spalvų kombinacija ir jų tarpusavio žaismas yra pagrindinė varančioji jėga. Tai nereiškia, kad turime rinktis negalvodami, besti pirštu į dvi patikusias spalvas ir tikėtis, kad jos sukurs stebuklą (nors galima ir taip :). Patinkančių spalvų ir jų derinimo gairės visada išlieka. Tačiau šiuo būdu galima imti dvi derančias spalvas ir sukurti unikalių mezginių. Pavyzdžiui, viena klientė susiderino šiltą rusvą viskozę su dūminės alyvinės spalvos moheros siūleliu. Ir gavosi pasakiško grožio mezginys! Šiuo atveju, reikia leisti sau šiek tiek pafantazuoti ir šiek tiek mintyse "matyti" spalvų žaismo vizija. Ir rezultatas dažniausiai pranoksta lūkesčius :)

  Ar plona viskozė dera tik su mohera?

  Tikrai ne. Nors su mohera yra sukuriamas ypatingos magijos turintis mezginys, tačiau viskozės žvilgesio ir svorio galima suteikti bet kuriam kitam siūlui. Štai čia mano pavyzdys, kaip puikiai viskozė papildė medvilninį siūlą. Viskozė buvo švelnios persikinės - kreminės 210 spalvos, o medvilninis ritinukas keitėsi nuo kūno/persikinio iki koralinio raudono atspalvio. Spalvos labai gražiai suderėjo kartu, kai kur viskozė susiliejo su medvilnės spalva, kitur priešingai - spindėjo savo išskirtinumu. Medvilninis mezgtukas turi labai gražų kritimą ir jau kelerius metus yra dėvimas ir labai mylimas. 

      

  Taigi kaip visada bendraujant, taip ir šiame straipsnyje labai noriu visas paskatinti KURTI! Leiskite sau svajoti. Leiskite Jūsų mezginio vizijai nešti Jus ant savo sparnų. Leiskite mintyse lietis spalvoms ir jungtis pluoštams. Kartais neapsiribokite vienu tuo, ką mezga visos kitos. Sukurkite savo unikalų, drąsu ir išskirtinį mezginį. Megzkite kitaip. Megzkite įdomiai. Juk kurti paprasta :)

  Linkėjimai,

  Milda

  © Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.