Apie mažiau permatomus voratinklius arba kaip mėgautis plonyte mohera

 • Apie mažiau permatomus voratinklius arba kaip mėgautis plonyte mohera

  Kartais pagalvoju, kad moheros pūkas mus veikia kaip burtų lazdelė. Šis magiškas siūlas vilioja visais metų laikais. Na gal itin karštomis vasaros dienomis dedame moherinius siūlus į šoną, bet tik orams atvėsus, vėl skubame kibti į savo pūkuotus rankdarbius. 

  Tačiau net ir būdama vienu populiariausių pluoštų ir daugelio taip geidžiama, mohera susidraugauja ne su visais. Ir taip pirmiausia yra dėl siūlo plonumo.

  Kandimo - nekandimo jausmą šį kartą paliksime šone ir į jį nesusikoncentruosime. Atidžiau pažvelgsime į siūlo storį/plonumą ir kaip padaryti, kad mohera džiugintų ne tik voratinklio narpliotojų širdis :) 

  Moheros mezgimo siūlai yra tarsi kokia magija. Jie papuošia beveik bet kurį mezginį, suteikia puošnumo ir prabangos. Moheros giją galima pridėti prie paprasčiausio medvilnės siūlo ir jau iš karto gausite visiškai kitą mezginį. Be to, mohera neapsakomai gerai šildo. O kur dar tas neapsakomas jaukumo jausmas, kuris apima susisupus į pūkuotą mezginį! Tad suteikti moherinio išskirtinumo galima bet kokiam mezginiui. Jei tik Jums tinka galutinis mezginio storis, plonytį kid moheros siūlelį galite pridėti prie bet kurio kito siūlo. Tačiau jei norite išlaikyti plono mezginio subtilumą, geriausia moherą sudėti su kitu irgi plonyčiu siūleliu, pavyzdžiui Merino Lace gijomis.

  Sudėjus kid moherą su Merino Lace siūleliu, Jūsų mezginys:

  • vis tiek išliks maloniai plonas, tačiau megzti jau bus gerokai lengviau ir greičiau nei iš vieno moherinio siūlelio;
  • kartu su šia merino pusvilne, mezginys megsis apytiksliai 2,5 mm virbalais;
  • Jūsų mezginys nebebus taip lengvai peršviečiamas kaip numegztas vien iš kid moheros;
  • gausite ploną, bet labai maloniai šiltą mezginį. Toks megztukas bus puikus tiek rudeniui, tiek žiemai, tilps po bet kuriuo paltu ar striuke ir neapkraus Jūsų nereikalingu papildomu mezginio svoriu. Lengvas ir šiltas mezginys yar kaip tik tai, ko dažniausiai reikia rimčiau atšalus orams.

  Spalvas galite derinti kaip tik Jums patinka. Galima rinktis saugų tobulo suderinimo būdą ir kartu sudėti du tuos pačisu arba itin artimus atspalvius (žr. nuotraukas straipsnio apačioje). O galima derinti kūrybiškai, imant du derančius, tačiau skirtingus spalvinius tonus ir taip sukuriant įspūdingus melanžus. Taip pat būna gražu, kai spalvos kaip ir dera, yra iš tos pačios spalvinės grupės, pavyzdžiui, dvi mėlynos arba dvi žalios, tačiau skiriasi jų tamsumas - šviesumas. Sudėjus šiuo būdu, jos žais tarpusavyje ir sukurs labai lengvai ta pačia spalva išmargintą mezginį. 

  Siūlai Jūsų mezginiams:

  Tad kurkite, megzkite ir svarbiausia - visada mėgaukitės tuo, ką darote :)

  Linkėjimai,

  Milda

  © Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.