Kaip megzti paprastą skarą?

 • Kaip megzti paprastą skarą?

  Paprastos skaros mezgimas - tarsi meditacija: mezgi lengvai, vienodai, vis labiau ir labiau didėjančią eilutę, gėriesi spalvomis ir mėgaujiesi mezgimu. Paprasta ir smagu. Paprasta trikampė skara - pats smagiausias atsipalaidavimas ir mezgimo meditacija. Taigi nuo ko paradėti megzti paprasčiausią trikampę skarą? 

  Atrodo, kad nereikia nieko daryti, tik imi patinkančius siūlus, užsidedi kelias pradines mezginio akis ir tadapo truputį vis tolyn ir tolyn seki didėjančias eilutes, kol pagaliau pečius apgaubia maloni ir jauki pabaigto mezginio šiluma.

  Megzti trikampes skaras nuo viršaus žemyn yra tikrai labai paprasta ir tą visiškai lengvai gali daryti net ir nedaug patirties turinti mezgėja. Tereikia žinoti, nuo ko pradėti ir kaip teisingai skarą didinti. Tokios paprastos skaros mezgimas tampa tarsi meditacija: mezgi lengvai, vienodai, vis labiau ir labiau didėjančią eilutę, gėriesi spalvomis ir mėgaujiesi mezgimu. Ir viskas. Ir nieko daugiau. Nereikia nieko galvoti, modeliuoti ar nuolatos matuotis. Kartais tokių mezginių labai reikia. Tiesiog atsipalaidavimui nuo visko, kas yra sudėtinga.

  Kaip megzti tokią skarą praeitą vasarą mane pamokė viena klientė ir aš visada būsiu jai už tai be galo dėkinga, nes taip į mano mezginius atėjo skara. Taigi jai leidus, įdedu aprašymą nuo ko reiktų pradėti. O žinant šią pradžią, patikėkite manimi, toliau viskas eina kaip sviestu patepta.

  Taigi, kaip megzti skarą?

  Pati pražia

  Pradžiai mums reikia 9 akių. Kraštinės akys paprastai būna 3 ir jos mezgasi ripsu (iš abiejų pusių geromis akimis). Centrinė akis yra viena (1). Pirmiausia reikia užsidėti 3 akis ant pagalbinio siūlo*, tada jas išmegzti geromis akimis jau pagrindiniu siūlu, mezginį apsukti ir geromis akimis išmegzti 3 akis. Taip reikia tęsti dar 6 eiles, nes mums reikalingi 3 kraštiniai “dantukai“, kurie susidaro kraštuose visas tris akis mezgant ripsu. Dabar ant dešinio virbalo turim 3 akis, iš krašto pakeliam dar 3 akis jas išmezgant geromis akimis ir, atardžius pagalbinį siūlą, surenkam dar 3 akis, jas išmezgant geromis akimis.

  *Apie pagalbinį siūlą: galima daryti taip: užsidėti 3 akis bet kokiu kitu nei skaros siūlu, šiek tiek pamegzti kelias eilutes ir tada prijungti ir toliau megzti jau skaros siūlu. Tada ta kitokį – pagalbinį – siūlą nuardome ir gauname 3 “laisvas“ akis, kurias veriame ant virbalų ir kurios tampa trimis iš 9 mūsų skaros pradžios akių. Galima megzti ir be pagalbinio siūlo, tik tuomet būkite pasiruošusios atskirti, kur yra Jūsų mezginio pradžia, kad galėtumė atlaisvinti ir paskirti skarai 3 pradines uždėtas akis.

  Mezginį ir visas akis mezgam geromis akimis.

  Dabar prasidės skaros mezgimas:

  I eilė: 3 geros ak. (kraštas), 1 uždėjimas, 1 gera ak., 1 uždėjimas, 1 gera ak. (centras), 1 uždėjimas, 1 gera ak., 1 uždėjimas, 3 geros ak. (kraštas);

  II eilė: 3 geros ak. (kraštas), 7 išvirkščios ak., 3 geros ak. (kraštas), t. y. skaros išvirkčioji pusė mezgama pagal raštą, tik kraštinės ripsu;

  III eilė: 3 geros ak. (kraštas), 1 uždėjimas, 3 geros ak., 1 uždėjimas, 1 gera ak. (centras), 1 uždėjimas, 3 geros ak., 1 uždėjimas, 3 geros ak. (kraštas);

  IV eilė: 3 geros ak. (kraštas), 11 išvirkščių ak., 3 geros ak. (kraštas);

  V eilė: 3 geros ak. (kraštas), 1 uždėjimas ir t. t.

  Pastaba: reikia atsiminti, kad kiekvienoje eilėje iš gerosios pusės 1 papildoma akis yra uždedama iš karto po 3 gerų krašto akių, po vieną akį uždedama iš abiejų pusių aplink centrinę akį (1 uždėjimas – centrinė ak. – 1 uždėjimas) ir 1 papildoma akis prieš 3 geras kito krašto akis. Taip kievienoje eilėje iš gerosios pusės didiname skarą vis 4 akimis. Blogoji/išvirkščioji pusė visada mezgama pagal raštą, nepamirštant išmegzti visų papildomai gerojoje pusėje uždėtų akių.

  Scheepjes Whirl + moheros idėjos skaroms

  Šis straipsnis buvo parašytas būtent nusimezgus skarą iš nepaprastai man patikusio spalvingo Whirl ir moheros siūlų derinio. Whirl siūlų ritiniai yra unikalūs savo spalviniais deriniai, tonų perėjimais ir savyje slypinčia begale mezgimo idėjų, tad šių medvilninių siūlų nesinori paleisti net tada, kai į duris pasibeldžia vėstantys rudens orai. Todėl pridėti prie spalvingo ritinio plonytį moheros siūlelį buvo puikus ir 100% pasiteisinęs sprendimas: mezgėsi greitaiu, ypatingai smagiai, moheros pūkas užmaskavo ir taip beveik nepastebimus Whirl spalvų pasikeitimus ir šiekt tiek padirbėjus buvo ypatingai malonu susisiausti į šį stulbinančiai šiltą ir jaukų pūkuotą mezginį.

  Informacija Whirl + mohera skaros mezgimui:

  • šiai skarai prireikė 1 ritinio Scheepjes Whirl 754 Green Tea Tipple siūlų ir 5 vnt. Mohair Rhythm 674 Robotic spalvos;
  • megzta 3,5 mm KnitPro Zing virbalais (kuo ilgesnis valas, tuo geriau, tad smagu megzti būtų net su 150 cm valu);
  • iš 1 ritinio Whirl, t. y. 1000 m siūlų pridėjus moherą gaunasi tikrai didžiulė ir šilta skara. Dydis išblokavus: 200 cm x 125 cm x 125 cm;
  • skara gaunasi ypatingai minkšta ir turi žavų kritimą;
  • megzti šiuo deriniu yra ypatingai smagu!

  Gerų įspūdžių renkantis ir mezgant. Gražios kelionės į spalvų karalystę! Jei bekeliaujant kils klausimų, visada rašykite info@siltassiulas.lt.

  Linkėjimai,

  Milda

  © Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.