Prekių katalogas

Megztų drabužių priežiūra

  • Jei norime, kad megzti drabužiai mums ilgai tarnautų ir kuo ilgiau išliktų gražūs, reikia juos tinkamai prižiūrėti.

    - Geriausia megztus daiktus skalbti rankomis vėsiame vandenyje (vilna, skalbiama karštame vandenyje, dažniausiai susitraukia nepataisomai, tad geriausiai tinka ne šiltesnis nei 30 laipsniu šiltumo vanduo) arba skalbimo mašina vilnai skirtu režimu. Nors man visada patikimiau atrodo skalbimas rankomis.

    - Pamerktų megztų rūbų nereikia stipriai trinti, tiesiog leisti jiems šiek tiek pamirkti, tada švelniai keletą kartų paspausti, o ištraukus iš vandens rankomis nuspausti didesnę vandens dalį. Geriausia naudoti vilnai skirtus skalbiklius.

    - Paspaudus iš vandens ištrauktą mezginį rankomis, geriausia jį patiesti ant storo gerai vandenį sugeriančio rankšluosčio ir susukus „vyniotinį“, rankomis paspausti, pagręžti, kad kuo daugiau vandens susigertų į rankšluostį.

    - Megztus daiktus patariama džiovinti horizontaliai ant lygaus paviršiaus, patiesus rankšluostį, kelis kartus perlenktą paklodę ar kitą gerai vandenį sugeriančio audinio gabalą. Patiesus išskalbtą mezginį, galima jį lengvai patampyti į ilgį ar į plotį, taip suteikiant jam norimą formą.