Prekių katalogas

Svečiuose pas vienaragius arba apie mezgimą pliušiniais siūlais

Svečiuose pas vienaragius arba apie mezgimą pliušiniais siūlais

Mados. Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų pasaulyje jos būna pačios įvairiausios. Vieni madų vėjai įtraukia labiau, kiti atrodo mažiau juntami. Tai yra mūsų materialaus gyvenimo dalis ir jeigu priimame tą su protu ir šypsena, būna net visai smagu. Madas turi patys įvairiausi dalykai, siūlai ir vaikiški personažai taip pat.

Tol, kol suaugusios moterys beveik visiškai baigia su visais savo daiktais iš rankinių išsikraustyti į kuprines, maisto gamintojams beveik garbės reikalu tampa savo produktų linijoje turėtų bent ką nors su mangais, mažų mergaičių pasaulyje karaliauja vienaragiai. Ir mano visiškai subjektyvia nuomone, kad ir kiek tame būtų užslėpta komercijos, tai viena gražiausių madų daug ko perkrautame vaikiškame pasaulėlyje. Vienaragiai švelnūs, ištikimi, turintys magiškų galių, mokantys kerėti, tačiau tai darantys tik gėrio vardan. Šalia rūbų su šiais mielais gyvūnais puikuojasi paprasti geras emocijas skleidžiantys žodžiai, tokie kaip: niekada nesiliauk svajoti, tik tikėk burtais, surask savije vidinį vienaragį, draugystė - tai magija ir t. t. Jokio smurto, griaugančių minčių ir baisių paveiksliukų. Tikras mergaičių pasaulis, kurį reikia išgyventi ir išjausti. Net jei mums, suaugusiems, jis atrodo šiek tiek per rausvas ir per pūkuotas. Jeigu jame mūsų mažosios mergaitės jaučiasi ypatingos, kodėl gi ne :) 

Tolygiai su vienaragių vėjais, jau kurį laiką siūlų srityje juntamas pūkuotų, plaukuotų, pliušinių ir panašių siūlų populiarumas. Arba tiksliau, tikras atgimimas. Viskas atrodo tarsi labai matyta prieš gerus 25 - 30 metų, apsisukę ir sugrįžę. Žinoma, šiek tiek kitaip. Gal kiek stilingiau ir kūrybingiau. 

Šiek tiek apie pliušinius siūlus

Į pliušinius siūlus ilgai žiūrėjau atsargiai. Pirmiausia dėl to, kad man nelabai patinka sintetika, o dažniausiai tokio tipo verpalai yra gaminami iš dirbtinių pluoštų. Visada galvoju, jei jau megzgame, investuojame į mezginį savo laiką, mintis irenergiją, tai siūlai turi būti tikri, kokybiški ir dažniausiai natūralūs. Sintetikos galima lengvai rasti bet kurioje parduotuvėje, tad jei kuriame pačios - kurkime natūralius gaminius. Siūlus su sintetiniais pluoštais į savo parduotuvę įsileidžiame tik tada, kai jie tikrai to verti ir kai ta sintetikos dalis nedaro žalos siūlo ir mezginio kokybei. Tad bulgarų gamintojo Mama Love siūlai dėmesį pirmiausia patraukė tuo, jog būdami pliušiniai, medvilnės ir viskozės dėka su labai labai mažyte sintetikos dalimi išliko iš esmės natūralūs. Vadinasi, su mezginiu iš jų pirmiausia nebus jokio bereikalingo kaitimo. O tai jau labai gerai.

Tokie pliušiniai verpalai iš karto itin patinka vaikams. Tad ir mintis mezginiui kilo labai natūraliai - numegzti šį tą mielo, vaikiško ir visai stilingo. Tiesiog kad besibeldžiantį pavasarį pasitiktume su nauju žaismingu megztuku.

Mama Love siūlai mezgasi labai lengvai, ir greitai, tad tikrai nauju mezginiu, ypač mažesniu vaikišku, galėsite džiaugtis pakankamai greitai. Siūlai labai švelnūs, malonūs dėvėti. Megztukas gaunasi ne pats ploniausias ir tikrai turi natūralios šilumos, tad tai bus jaukus mezginys pavasariui ar vėsesniam vasaros vakarui. 

Norisi tokiu mezginiu papuošti savo princesę? :) Pažiūrėkime išsamiau, kaip tą galima padaryti.

Megztukas su vienaragiu

Šis megztukas megztas 10-metei mergaitei, kuri dėvi 134 vaikiško dydžio rūbus, tad apytiksliai galite įsivaizduoti, apie kokį dydį eina kalba.

Megztuko išmatavimai:

  • ilgos nugaroje apie 50 cm;
  • plotis apie 41-42 cm;
  • rankovės ilgis nuo pažasties 35 cm;
  • peties linijos ilgis 16 cm;
  • megztukas laisvesnis, labiau "boxy" stiliaus.

Tikslesnė megztuko mezgimo informacija

Siūlai, jų kiekis ir virbalai:

  • priekis ir nugara megzti Stenli Mama Love siūlais, 14 kremine rausva spalva; prireikė apie 2,3 vnt.; megzta 3,75 mm virbalais;
  • rankovės megztos Stenli Denim storesniais medvilniniais siūlais tokio pat atspalvio 137 spalva, sumegztas lygiai 1 vnt., megzta 3 mm  virbalais

Priekis ir nugara

Nugaroje uždėtos 58 akys, 6 eilės megztos ripsu, o tada iki pat viršaus lygiai (geromis akimis iš gerosios pusės, o blogomis iš blogosios) ir tiesiai (neplatinant ir nesiaurinant iki pečių pinijos pradžios).

Lygiai megzta apie 45 - 46 cm ir tada pradėta nuleidinėti pečius.

Pečiai

Pečiams skirta po 19 a., o kaklui 20 a. 

6 kartus pečiuose nuleista po 2 a. eilės pradžioje, o toliau nuleidinėta sumezgant 1 a. eilės pabaigoje iš blogosios pusės ir nuleidžiant 2 a. eilės pradžioje iš gerosios pusės. Kaklo akys surinktos ant pagalbinio siūlo.

Kaklas

Tiek nedidelis kaklo įgilinimas nugaroje, tiek didesnis priekyje padarytas šiek tiek pamezgus sutrumpintomis eilėmis. Nugaroje sutrumpintomis eilėmis pamegzta 2 kartus, o priekyje - 5 kartus.

Numezgus priekį ir nugarą, abi dalis susiuvame. Surenkame kaklo akis ir numezgame porą eilių ratu (arba tiek, kiek Jums norisi) ir nuleidžiame akis. Kad nebūtų užveržimo reikia nuleisti akis yapatingai laisvai. Kad būtų laisviau, akis nuleidinėjau vąšeliu.

Rankovės

Beliko rankovės. Joms užteko lygiai 1 kamuoliuko Stenli Denim medvilninių siūlų. Iš pradžiu galvojau rinktis plonesnę medvilnę, tačiau pamačiusi, kad megztukas nėra pats ploniausias, pasirinkau kiek storesnius siūlus, kad būtų šilčiau ne tik krūtinei bei nugarai, tačiau ir rankoms.

Rankovės plotis ties akių surinkimu yra apie 13 cm (arba apie 26 cm aplink), surinktos 54 a. ir megzta lygiai susiaurinant rankovę iš viso 8-omis akimis, tolygiai per 4 kartus sumezgant po 2 a. tos pačios eilutės pradžioje ir pabaigoje. Ties riešu 6 eilės pamegztos ripsu, kad nesiriestų. Ties riešu lieka 46 a.  Rankovės megztos 3 mm virbalais.

Vienaragis...

O čia jau prasidėjo fantazija... Aš pasirinkau vienaragį, nes žinojau, kokį efektą morališkai jis suteiks šiam mezginiui :) Tačiau Jūs galite apdailą daryti tokią, kokią pataria Jūsų širdis, įpročiai pomėgiai ir Jūsų mažosios slapčiausios svajonės. Tas mažas akcentas tikrai padarys megztuką mylimiausiu ir geidžiamiausiu. Patikrinta praktikoje :) 

Ar pliušiniai siūlai tinka tik vaikams?

Manau, kad ne. Ir žinau, kad ne. Pagalvokite apie malonų, švelnų ir minkštą ilgą megztuką vasarai prie kelnių... susiaučiamą arba užsegamą... gal tik su viena didele saga... Kad netaptume meškiukais, nebūtina visai nuo galvos iki kojų susisiausti į šį pliušą. Darykite rankoves, kraštą ir apykaklę iš lygių medvilninių siūlų ir Jūsų megztukas taps stilingu ir išskiritinu rūbu. Padovanokite sau šiek tiek švelnumo. Juk mes visos to vertos :)

Linkėjimai,

Milda

© Visos teisės saugomos. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir/ar grafinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be Mildos Gokienės išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę www.siltassiulas.lt kaip tokios informacijos šaltinį.