Pirmieji pavasariniai siūlai - pirmieji pavasario ženklai

 • Už lango dar vasaris ir kiekvieną dieną galime stebėti, kaip žiema vis dar bando kovoti už savo buvimą. Ir negali ant jos pykti. Juk vasaris - paskutinis oficialiai žiemai priklausantis mėnuo. Tad tegul žiema beria paskutines sukauptas sniego atsargas, mes baiginėkime seniau pradėtus vilnonius mezginius patogiai įsitasę ant savo mėgiamos sofos ir užsigerdami šiltos arbatos puodeliu. O "Šilto siūlo" lentynos pradeda po truputį pavasarėti... vis daugiau spalvų ir lengvesnių pluoštų imame įsileisti vidun, vis daugiau medvilnės keičia lentynose vienareikšmiškai karaliavusią vilną. Ramiai ir pagarbiai sakome "ačiū" vilnai už jos šilumą, už visas mums suteiktas mezginių idėjas (ir už įgyvendintas, ir už tas, kurios taip ir liko mintyse) ir po truputį tarsi augaliukai į saulę ir šviesą imame suktis pavasarinių siūlų pusėn.

  Pirmiausiai dar sausį atvyko visos olandų Scheepjes Stone Washed (50 g/130 m; 78% medvilnė, 22% akrilanas) siūlų spalvos su savimi atsivežusios ir kelias naujas. Buvo be galo malonu jas visas vėl pamatyti, dėliojant į lentynas paimti į rankas ir vėl pajusti tą pūkinį švelnumą. Siūlas yra labai minkštas, neturi medvilnei būdingo "suglebimo", todėl  mezgant apima pojūtis, kad rankose laikome kokybišką vilną. Tai geras pasirinkimas ieškantiems šiltesnių medvilnės verpalų. Šiuos siūlus dėl jų švelnumo labai myli vaikai. Visas Stone Washed siūlas yra suvytas iš grynos nebalintos medvilnės, o akrilano jame yra tiek, kiek matome spalvoto pūko, tad siūlus drąsiai gali išbantyti ir tie, kurie į dirbtinius pluoštus žiūri kiek įtariai. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Tuomet džiaugsmingai pildėsi danų gamintojo Hjertegarn merino vilnos ir medvilnės mišinio Merino Cotton (50 g/120 m; 50% merino vilna, 50% vilna) atsargos. Džiaugsmo buvo daug, nes ne tik atvažiavo iš tiesų šaunūs siūlai, bet gamintojas šiam pavasariui papildė spalvų paletę ypatingai gražiosmis, gaiviomis spalvomis. Siūlai ypač švelnūs, minkšti, apie vilnos kandimą čia negali būti nė kalbos! Tiks patiems jautriausiems, mažiausiems ir visiems kitiems, kam malonus yra švelnumo pojūtis. Tai vienas pačių universaliausių siūlų, mezginius iš Merino Cotton vilnos ir medvilnės mezgimo siūlų galima dėvėti tiek žiemą stipriau prišildytose patalpose, tiek pavasarį, tiek mūsų vėsesnėmis lietuviškomis vasaromis. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ir visiškai neseniai vos šią savaitę sulaukėme dar vieno itin spalvingo papildymo - tai olandiškų Scheepjes Softfun Denim (50 g/140 m; 60% medvilnė, 40% akrilanas) mezgimo siūlų. Čia sugrįžo naujos ir atkeliavo daug naujų atspalvių - kad būtų kur nukeliauti mintims, renkantis ir kuriant pačius gražiausius ateinančio šiltojo sezono mezginius. Softfun Denim siūlai yra labai mėgiami pačioje Olandijoje, juos naudoja ne tik rūbų nėrimui/mezgimui, neriami patys įvairiausi aksesuarai bei interjero detalės: pledai, pagalvės, rankinės ir dar bet kas, ką tik įmanoma sugalvoti ir nunerti. Spalvos čia taip pat labai olandiškos: ryškios, aiškios, išraiškingos ir drąsios. Tegul tokie būna ir Jūsų mezginiai!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Tikimės sniegas ištirps su paskutinėmis vasario mėnesio dienomis ir ateis gražus, šiltas, spalvingas pavasaris, atsineš pačių gražiausių bei išradingiausių mezginių idėjų! O mes pažadame, kad įdomių, kokybiškų ir spalvingų siūlų šiltajam sezonui tikrai bus :)

  Linkėjimai,

  Milda

  2016-02-14