Itališki Borgo de'Pazzi siūlai atvyko!

 • Formuojant parduotuvės asortimentą, mūsų keliai vis sukdavo šaltesnių skandinaviškų kraštų link su nedidele olandiška išimtimi. Tad iš saulėtos Italijos atvykę Borgo de'Pazzi siūlai ir mums buvo tikra naujiena: šis tas visiškai nepatirto, naujo ir be galo įdomaus. Nors žinojome, ko laukėme, rūšys buvo kruopščiai atrinktos ir apgalvotos, atidarius dėžes visiškai užvaldė tas geras "kalėdinės staigmenos" pojūtis... Siūlai buvo puikūs, įvairios natūralių pluoštų kombinacijos kėlė ir susidomėjimą, ir nuostabą, o spalvinės siūlų paletės mįslingai viliojo į visiškai kitokio gamintojo kūrybinius ieškojimus. Dažniausiai tiek mes, tiek greičiausiai Jūs, esame įpratę kiekvienos rūšies paletėje matyti iš esmės visas standartines spalvas: mėlyna, raudona, žalia, geltona, balta ir t. t. Jos gali būti tamsesnės, šviesesnės, labiau klasikinės ar labiau nestandartinės, tačiau jos visada būna. Borgo de'Pazzi siūlai iš karto sakė, kad čia viskas yra kiek kitaip, kad tai yra stiliumi dvelkianti Italija, kad čia yra gamintojas, kuris ieško.

  Kuki (50 g/110 m; 65% vilna, 20% dilgėlių viskozė, 15% kanapės) siūlų paletė iš esmės buvo visa rusvai-pilkšvai-rausva, tačiau imant į rankas vieną kamuoliuką po kito, kiekvienoje spalvoje slėpėsi tokie įdomūs atspalviai ir "pospalviai", kad nuo jų nesinorėjo atitraukti akių. O įdomus būtent šiam gamintojui būdingas "pagalbinis siūlelis", šelmiškai apsivijęs purią pagrindinę giją, darė šiuo siūlus panašius į mielas garbanėles.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Stori ir dideli kaip kamuoliai Marty (100 g/170 m; 62% vilna, 18% bambuko viskozė, 17% alpaka, 3% linas) mezgimo siūlai iš karto pelnė mano simpatijas dėl savo originalumo. Sūlo gija tarsi pulsavo čia visiškai suplonėdama, tai labai stipriai sustorėdama. Džiugu buvo tai, kad pagalbinio itin tvirto siūlelio dėka, net ploniausiose vietose ši gija išliko labai tvirta, tad nebuvo problemų nei dedant akis ant virbalų, nei mezgant. Marty siūlai turėtų patikti meniškiems žmonėms, kurie mėgsta kitokį požiūrį į tradicinius mezginius, kurie mano, kad mezginys turi daugiau funkcijų nei paprastas šilumos suteikimas. Galiausiai tai siūlai tiems, kurie gerąją prasme mėgsta išsiskirti iš minios, būti įdomūs, originalūs ir pastebėti.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bio (50 g/90 m; 100% organinė nedažyta vilna) siūlai pelnė simpatijas dėl švelnumo (!), ir savo natūralumo. Puikiai tiks tiems, kurie vertina natūralias žemės spalvas, apdirbimo proceso minimaliai paveiktą siūlą bei tikrą avies vilnos šilumą. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Soavia (50 g/150 m; 65% merino vilna, 20% kid mohera, 15% šilka), kaip ir žadėjo įspūdinga siūlų sudėtis, pateisino minkšto, puraus, maloniai prabangaus, bet pakankamai universalaus siūlo įspūdį. Kamuoliukai buvo dideli ir labai purūs, o siūlas - mielas ir švelnus.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Storieji Stout (200 g/300 m; 100% organinė vilna) pirmiausia darė įspūdį savo dydžių: tai buvo milžiniška sruoga! Gaila, kad įspūdį sunku perteikti internetu, tačiau sruogos dydis tikrai yra vertas dėmesio. Kaip teigia gamintojas ir internetiniai pavyzdžiai, 1 sruogos turi pakakti 1 šalikui numegzti. Ilgėja vakarai, daugėja laiko mezgimui, tad prasideda eksperimentų su siūlais bei kūrybinėmis idėjomis laikas - prasideda ruduo. Gero visiems kūrybinio įkvėpimo!