Pirma rudens naujiena - nuostabi Gotlando vilna

 • Ateinantis ruduo visada reiškia tai, kad baigiasi vasara, kartu su savimi per laukus ir pievas nusinešdama maudynes ežeruose, ilgus ir šiltus vasaros vakarus, svajonių palydėtas krentančias žvaigždes, smėlėtą pajūrį, gintarų krislelius, palikdama pilną širdį prisiminimų ir jausmų. Tačiau ateinantis ruduo, vis po truputį ilgindamas tamsųjį paros metą, mus vis labiau ir labiau vilioja į mūsų minkštą ir patogų krėslą, įpiršdamas į rankas puodelį šiltos arbatos ir gerą knygą, o daugeliui jūsų - mėgiamus virbalus. Mezgančiam žmogui ruduo niekuomet nebūna nuobodus, nes baigiantis sodų ir daržų darbams, nejučia daugėja laisvo laiko sau. Be to, kada jei ne rudenį visi pasaulio siūlų gamintojai pažeria šūsnį naujienų, o mūsų smalsumas juk beribis :)

  Nauji šilti siūlai kaip grybai po lietaus dygsta ir mūsų e-parduotubėje. O pirmoji naujiena yra tikra NAUJIENA, nes į Lietuvą atkeliauja naujas gamintojas ir vieni gražiausių jo siūlų - Gotlando vilna.

       Naujas gamintojas - Filcolana

  Filcolana - tai Danijos kompanija, prekiaujanti mezgimo bei nėrimo siūlais jau daugiau kaip 40 metų. Filcolana buvo įkurta vienos danų šeimos 1972 m. ir nuo pat kompanijos įkūrimo iki šių dienų yra itin dėmesingai rūpinamasi, kad žmonėms būtų tiekimai tik aukščiausios kokybės natūralių pluoštų mezgimo bei nėrimo siūlai. To siekdama, kompanija perka tik aukščiausios kokybės vilną, kuri yra verpiama geriausiuose verpimo fabrikuose, siūlai dažomi, sukami į kamuoliukus ar sruogas ir apjuosti etiketėmis su nuotaikingais kompanijos logotipais, keliauja į mezgimo mylėtojų rankas. Filcolana mezgimo bei nėrimo siūlai populiarūs ir vertinami tiek pačioje Danijoje ir už jos ribų.  

  Nuostabūs Gotlando vilnos mezgimo siūlai

  Gotlando vilnos mezgimo siūlai iš tiesų unikalūs ir išskirtiniai. Tai gerai supranti paėmęs juos į rankas. Nors tai yra ta tikroji vilna, nuo kurios mez dažnai "bėgame", prisimindami šiurkščias kaimiškas bobutės megztas kojines (ir visgi kartais bėgame visai be reikalo, nes tos tikros kaimiškos kojinės su laiku tampa nostalgišku prisiminimu). Kiekviena avių rūšis lemia vienas ar kitas tos vilnos savybes. Mūsų kaimiška vilna yra tokia, kokią mes ją pažįstame. Gotlando avių vilna yra visai kitokia: taip, ji turi tą naminės vilnos pojūtį, tačiau kartu ji labai minkšta, turi ilgą plauką, dėl kurio mezgant storesniais nei rekomenduojama virbalais, sakoma, yra išgaunamas "šiaurės moheros" efektas, o jau spalvų grožis...! Kadangi Gotlando avys beveik visos yra pilkos, net dažant siūlus dalis pilkų plaukelių lieka tarsi nepaliestų, taip suteikdami vilnai unikalią margą išvaizdą. Gotlando vilna turi ir daugiau savybių, apie jas galite plačiau pasiskaityti čia.

  Tad kviečiame kartu apžiūrėti nuostabų Gotlando vilnos spalvyną, pasiimti tinkamus virbalus ir prisiliesti prie jos tikrumo ir natūralumo. Kas gi kitas jei ne tikros vilnos mezginys sušildys ateinančio rudens - žiemos sezono metu :)

  Gotlando vilnos siūlus rasite čia.