Prekių katalogas

Shilasdair - tolimos Škotijos perlas

 • Istoriją apie Shilasdair nejučia norisi rašyti kaip pasaką... apie nuostabaus gražumo Škotijos Skye salą... kurioje auga medžiai, žydi gėlės, sirpsta saldžios uogos, ošia miškai ir tyvuliuoja užburiančio grožio ežerai... pulsuojantys ryškesniu ar blankesniu mėliu... Apie salą, kurioje kylanti ir besileidžianti saulė nutvieskia bekraštes pievas savo šviesa ir lengvai bežaisdama savo spinduliais tarsi dailininkas teptuku tapo žodžiais sunkiai nusakomo grožio peizažus... Ir apie garbaus amžiaus moterį, suvokiančią ją supantį grožį ir bent dalelę jo siūlų gijos pagalba bandančią perduoti kitiems...

  Kas yra Shilasdair?

  "Shilasdair" senovės galų kalba reiškia gėlę irisą, kuri nuo seno buvo plačiai naudota kaip vienas pagrindinių dažymui skirtų augalų. Žiūrint konkrečiau, Shilasdair – tai Škotijoje, Skye saloje įsikūrusi nedidukė ponios Evos Lambert ir jos vyro Tonio kompanija, gaminanti pasakiško gražumo rankomis dažytus mezgimo siūlus.

  Evos Lambert fenomenas

  Šios kompanijos įkūrėja Eva Lambert savo siūlų dažymo meną pradėjo dar 1970-aisiais metais, pirmiausiai panaudodama ir eksperimentuodama su vietoje augančiais augalais ir siekdama susikurti sau audimui reikalingus siūlų atspalvius. Turbūt viskas ir būtų apsiriboję audimu, tačiau mezgančios Evos bičiulės pastebėjo nuostabų natūraliai rankomis dažytų siūlų grožį, panoro išbandyti ir po truputi vis labiau prašydavo Evos nudažyti siūlų ir joms. Tad praėjus nemažai metų, Eva jau visą dieną praleisdavo dažydama siūlus ir turėjo jaukią savo siūlų parduotuvėlę ant jūros kranto Skye saloje. Kuomet kitų siūlų parduotuvių savininkai taip pat parodė didelį norą savo parduotuvių lentynose turėti natūraliai dažytų Shilasdair mezgimo siūlų, nieko kito neliko, tik patobulinti dažymo įrenginius ir pradėti platesnį mezgimo siūlų gamybos mąstą, siūlus audimui paliekant kaip papildomą produktą asortimente.

  Prie Shilasdair sėkmės prisidėjo ir Evos pasirodymas keliose Didžiosios Britanijos televizijos programose, dalyvavimas parodose, paskaitų apie natūralių siūlų dažymą skaitymas bei, žinoma, visiškas atsidavimas jos mylimai veiklai.

  Natūralus mezgimo siūlų dažymas – koks jis?

  Nors apskritai technika pasaulyje per pastaruosius kelis dešimtmečius gana stipriai nuėjo į priekį, tačiau natūralaus siūlų dažymo procesas iš esmės išlaikė savo pagrindinius elementus: dažymui skirti augalai vis dar yra paprasčiausiai pievose surenkami rankomis. Tačiau dabar iš augalų išgautas spalvos koncentratas yra tiekiamas į kaitinamus dažymo katilus ir tai leidžia vienu kartu nudažyti 20 kg siūlų vietoje seniau vienu kartu apdorojamų 2 kg. Nors tai gali pasirodyti ir didelis kiekis, tačiau palyginti su pramoniniu siūlų dažymu tai yra labai labai mažai, kai visas darbas kūrybiškai atliekamas rankomis. Dirbant tokiu būdu, spalvos prikausomai nuo ingridientų kiekio gali būti nežymiai keičiamos, taip išgaunant vis naujus įdomius atspalvius. Ir kas yra svarbiausia, nepaisant nedidelių techninių patobulinimų, siūlų grožis ir spalvų variacijos yra išlikę tokios pat jautrios ir subtilios, kokios jos buvo 1970-aisiais.

  Kiekviena spalva – Škotijos gamtos fragmentas

  Visos Shilasdair mezgimo siūlų paletėje esančios spalvos - tai maži, konkretūs Škotijos gamtos fragmentai, tarsi tam tikru momentu sustabdytos gamtos spalvų žaismo akimirkos. Čia rasite ir pievų gėles, ir uogas, ir ežerus ar vandenyno purslus, o gal net rudenėjančios saulės nutviekstus laukinių viržių laukus... Tad žvelgdami į kiekvieną spalvą, leiskite vaizduotei Jus nunešti į būtent tą aplinką, kurį įkvėpė Evą sukurti vienokį ar kitoti spalvų paletės toną.

  Su šiais mezgimo siūlais, norime Jums parodyti visiškai kitokį, ne masinį ir ne pramoninį produktą, norime atnešti į Jūsų namus dalelę nuostabios Skye salos gamtos ir begalinio Evos kūrybingumo. Tegul tai Jus įkvepia patiems gražiausiems kūriniams...!

  Shilasdair mezgimo siūlus, suverptus iš merino, angoros, kupranugarių jauniklių ir kašmyro vilnų, rasite čia

    

   

  Shilasdair - tikriausiai viena vaizdingiausių siūlų parduotuvių: škotiško akmeninio stiliaus, stovinti ant jūros kranto ir pilna nepaprasto grožio mezgimo siūlų... 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nuotrauka iš FancyTiger tinklaraščio.