Prekių katalogas

Kiti natūralūs pluoštai

 • Vilna yra tinkamiausias pluoštas šaltojo sezono mezginiams, bet orams atšilus, storus ir šiltus rūbus visada norisi kišti į patį toliausią spintos kampą. Tuomet vilna užleidžia sostą lengviems ir ploniems mezginiams bei nėriniams. Pavasariniai ir vasariniai rūbai dažniausiai yra mezgami medvilninių siūlų, tačiau medvilnė yra ne vienintelis natūralus pluoštas, tinkantis karštai vasaros dienai.

  Medvilnė – augalinis pluoštas, gaunamas iš vilnamedžio genties augalų sėklas gaubiančio audinio. Medvilnės pluoštas dažniausiai perdirbamas į siūlus, kurie tinkami minkštų ir orui pralaidžių audinių gamybai. Medvilnė yra labai švelni, todėl ją galima dėvėti ant nuogo kūno. Mezginiai ar nėriniai iš šio pluošto puikiai tinka šiltajam metų sezonui, yra patvarūs ir paprastai skalbiami, nes medvilnės verpalai yra pakankamai atsparūs aukštai temperatūrai.

  Merserizuota medvilnė – specialaus siūlų apdailos būdo merserizavimo paveikta medvilnė. Merserizuojant pluoštas yra apdorojamas šarminėmis medžiagomis (paprastai natrio šarmu), kurias vėliau išplovus ar išgarinus pluoštas labiau blizga, yra stipresnis, geriau sugeria drėgmę ir lengviau nusidažo.

  Linas – vienas iš seniausių pluoštų, kurio paruošimas verpimui yra palyginti daug darbo reikalaujantis procesas, susidedantis iš valymo, mirkymo, džiovinimo, smulkinimo, brukimo ir šukavimo. Lininiai verpalai yra labai stiprūs, labai gerai sugeria drėgmę, rūbai iš lino itin tinkami dėvėti karštą vasaros dieną. Tačiau lininiai siūlai yra gana sunkiai nudažomi ar išbalinami, todėl dažnai sutinkami savo natūralios – pilkai rusvos – spalvos.

  Šilkas – šis taurus pluoštas, gaunamas iš įvairių šilkverpio rūšių kokono gijų. Šis pluoštas buvo žinomas jau prieš tūkstančius metų ir vis dar plačiai naudojamas iki šiol. Natūralus šilkas dažniausiai yra prabangos ženklas. Šilkas yra minkštas, švelnus, puikiai reguliuoja šilumą, šildo, kai šalta ir vėsina, kai karšta. Šilkas neerzina net jautriausios odos, nes turi savyje medžiagą sericiną – šilko klijus, kurie pasižymi gydomuoju poveikiu alergiškai, jautriai ir sudirgusiai odai. Tai tamprus, stiprus, atsparus įvairiems mikroorganizmams siūlas. Paprastai šilko siūlai yra įtraukiami į sudėtį su kitais pluoštais – vilna, mohera, medvilne, viskoze.

  Viskozė – seniausias dirbtinis pluoštas. Tačiau jį galima vadinti natūraliausiu iš visų dirbtinių pluoštų, kadangi yra gaminamas iš celiuliozės, kuri savo prigimtimi yra laikoma natūralia. Viskozė – tai ne sintetika. Viskozė gerai praleidžia orą, turi blizgesį, yra švelni ir maloni lietimui, gali būti nudažoma įvairiomis spalvomis. Mezgant vien iš viskozės, mezginys labai stipriai išsitampytų, todėl ji dažnai yra maišoma su kitais tvirtais pluoštais.