Subtili Shilasdair prabanga

 • Išbandyti, pamegzti ir pajusti škotiškus Shilasdair mezgimo siūlus norėjosi jau seniai. O kai su nauja siunta atkeliavo ir ir naujas Briar Rose (Erškėtrožės) atspalvis, iš karto mintyse pradėjau "piešti" įvairius mezginių variantus. Žinau, tai subjektyvu, tačiau ši švelniai pilkai-rausvai-violetinė spalva man buvo tobula... todėl važiuojant prie jūros įsimečiau kelias sruogeles siūlų į rankinę su mintimi parsivežti ne per didžiausią paprastą skarą, kuri, atėjus rudeniui, švelniai apgaubtų ir šildytų vietoj šaliko.. 

  Prisipažinsiu, kad megzti buvo tikras malonumas, nors nesu itin didelė panašaus plonumo siūlų mėgėja (Shilasdair siūlai - 50 g/200 m). Daugelis išgirdę, kad šie siūlai yra iš Škotijos, mano, kad tai ta tikroji, tvirta, bet šiurkšti škotiška vilna, tačiau šie siūlai su šiurkštumu neturi nieko bendro. Greičiau priešingai, merino, angoros, kupranugario ir kašmyro vilnų derinys iš tiesų žavi savo jaukumu ir švelnumu. Tad mezgant siūlai maloniai slydo virbalais, pereinami tobulai tarpusavyje derantys artimi vienas kitam atspalviai palengva keitė vienas kita išmargindami mezginį pačiu gražiausiu natūraliu piešiniu. Tokius subtilius ir švelnius spalvų parėjimus galima išgauti tik dažant mezgimo siūlus rankomis ir tai yra vienas iš bruožų, išskiriančių Shilasdair siūlus iš kitų rūšių.

  Informacija mezgimui:

  • šiai daugiau ant kaklo nešioti skirtai skarai sumegzta 2,5 sruogų Shilasdair siūlų;
  • iš tikrųjų ne per didžiausią tokio tipo skarą nešioti po paltu vietoj šaliko galima nusimegzti ir iš 2 sruogų (100 g) šių siūlų;
  • megzta 2,5 mm virbalais su valu;
  • skarą išskalbus išryškėjo labai gražus aiškus pūkelis, ji išsilygino ir pasipūtė;
  • mezginys gavosi puikus, prabangios išvaizdos, itin malonus dėvėti.
  • Kadangi siūlai dažyti rankomis natūraliomis priemonėmis, skalbiant mezginys "leido" spalvą, tačiau pačio mezginio spalva prieš ir po skalbimo išliko visiškai nepakitusi.
  • Shilasdair siūlus galite rasti ir įsigyti čia.