Puikioji Gotlando avių vilna

 • Sutikite, kad vien pažvelgus į Gotlando vilnos mezgimo siūlų spalvas, taip ir rūpi juos išbandyti. Kai visa šios vilnos siūlų spalvų paletė 2015 m. rudenį atkeliavo į mūsų parduotuvę, tikrai žinojau, kad iš jos megsiu. Kažką sau. Tikriausiai megztuką. Kadangi šiuos siūlus galima priskirti prie tų tikrųjų žaviųjų natūraliųjų vilnų, taip, jie šiek tiek kanda. Kiek stipriai jie kanda, yra be galo sunku atsakyti, nes šis pojūtis subjektyvus ir į bet kokių siūlų "kandimą", mes visi reaguojame šiek tiek skirtingai. Tai tikrai nėra pati šiurkščiausia vilna, ji minkštesnė, mielesnė nei klasikinė naminė vilna. Be to, galiu pasakyti, kad su laiku dėvint šios vilnos mezginį, ji tarsi "prisitrina" ir kandimas tikrai šiek tiek sušvelnėja. Tad Gotlando vilnos siūlus išbandyti buvo tikrai verta. 

  Labai sunkiai išsirinkusi spalvą (nes "pačių gražiausių" buvo mažų mažiausiai kokios penkios...), tikrai mėgavausi mezgimo procesu. Mezgėsi lengvai ir tikrai gana greitai, tad labai džaugiausi, kad dar žiemos šalčiams nepasibaigus, galėjau mėgautis nauju šiltu burgundiško vyno spalvos megztuku. Jis gavosi tikrai ne per storas, labai lengvas ir pasakiškai šiltas. Mezginį iš Gotlando vilnos siūlų privalu pabaigus išskalbti, nes tada siūlas tiesiog "pražysta" ir išsiskleidžia visu savo gražumu: atsiranda gana nemažas pūkas, kuris švelnina kandimo pojūtį, nuteikia šiltai ir jaukiai bet kokiu oru.

  Informacija mezgimui:

  • šiam susiaučiamam ilgesniam 38 dydžio megztukui prireikė 4 sruogų (400 g) Gotlando vilnos siūlų 182 spalvos;
  • megzta 3 mm virbalais;
  • išskalbus siūlas labai pagražėja ir išsiskleidžia žavus pūkas;
  • mezginys tikrai labai šiltas - puikiai tiks nuolat šąlantiems žmonėms;
  • megztukas puikiai skalbiasi, po skalbimo iš esmės nekeičia formos (žinoma, tai vyksta džiovinant jį patiestą ant lygaus horizontalaus paviršiaus) ir labai gerai dėvisi.
  • tai puikus pasirinkimas mylinčioms "tikras vilnas" mezgėjoms.

  Gotlando vilnos mezgimo siūlus rasite čia.