Saldumynų šalis

 • Vokiečių gamintojo Garn Manufaktur siūlai Lola užburia, įtraukia ir tikrai nepaliedžia... kievieną mūsų vis kitaip, bet lygiai taip pat stipriai. Paėmus šiuos ritinėlius į rankas, gaunate puikią progą pabūti savo savo mėgiamomis spalvomis ir tarsi gerte atsigerti jų teikiamos energijos. Tą padaryti pabandė ir Rūta. Ir štai kas iš viso to gavosi gražaus...

  "Tikriausiai vaikystėje kiekvienas turėjome savo mylimą žaidimą. Be gaudynių ir šokinėjimo per gumytę, tokį turėjau ir aš. Labai mylimą ir “sužaistą” stalo žaidimą, kuris vadinosi “Saldumynų šalis”. Ir buvo ten visko - saldainių kalnai, limonado upeliai, imbierinių riestainių namelis, šokoladiniai meškiukai ir t.t., o finiše – Saldumynų pilis iš skaniausių saldainių, saldžiųjų meduoliukų ir kitokio gėrio. Metant kauliuką reikėjo pasiekti Saldumynų šalies pilį pirmam.

  Pamačiusi spalvinguosius LoLa torčiukus, aš kaip ta dar visai maža mergaitė, su neslepiamu azartu, malonumu bei žibančiomis akimis, skubėjau rinktis ir derinti saldžiuosius ritinėlius, kad tik tiktų tarpusavyje. O taip norėjosi ir tos primenančios karamelizuotus riešutukus, ir tos, panašios į sodraus skonio šokoladinį tortą, ir tos, su vos juntamu  ką tik iškeptų keksiukų vanilės aromatu, ir tos, sunokusių braškių su plakta grietinėle spalvos... Ak, o kur dar gaivųjį vasaros šerbetą su mėtos lapeliu ir vyšnaite primenantis siūlų ritinėlis..! Turint tokį didelį pasirinkimą ir galva iš tiesų gali apsisukti :)

  Išsirinkusi, mano manymu, „skaniausių“ spalvų LoLa ritinėlius ir nutaikiusi progą (tarsi būčiau gavusi startą tikrame žaidime), čiupau virbalus ir jau paruoštą aprašymą. Šiaip apie medvilnę esu gana skeptiškos nuomonės, nes man joje trūksta minkštumo. Šiuo atveju akrilas ne atbaido nuo mezgimo, o suteikia medvilnei lengvumo, paslankumo ir atsparumo, todėl manau, kad siūlas turėtų dar ir puikiai nešiotis. Siūlas pats labai minkštas, susidedantis iš trijų gijų. Dar noriu pridurti, kad siūlų ritinėliai puikiai susukti, nes gija nė karto nesusisuko ir nesusipainiojo. Ir, beje, siūlų spalvos tokios, kad galėtume jas derinti tarpusavy ir taip sukurti unikalius savo spalvinius derinius. 

  Iš pradžių mane labai neramino spalvų perėjimų mazgeliai, kurie yra išgauti ne dažant, o tiesiog rankiniu būdu - nutraukiant vieną iš trijų gijų ir surišant ją su naujos spalvos gija. Mano nuojauta nepasitvirtino, nes mazgeliai mažyčiai, jie pranyksta mezginyje ir tikrai netrukdo, o likusius plonyčius galiukus nėra sunku paslėpti.  Mezgiau su neslepiamu pasimėgavimu ir su nekantrumu laukdavau naujos spalvų paletės. Tai buvo puiki proga pasimėgauti nuostabiu spalvų žaismu ir mezgimo terapija :)

  Finišas, bet jau ir vėl planuoju kitą mezginį, nes dar liko šiek tiek levandų aromatu ir vanile dvelkiančių gijų.:)

  Apie LoLa (3 ply) siūlus trumpai:

  • švelnūs ir elastingi;
  • labai gražūs ir unikalūs spalviniai perėjimai, kurie puikiai dera tarpusavyje;
  • po skalbimo (rankomis) gaminys puikiai išlaikė formas, spalvos neišbluko;
  • šis siūlas idealiai tinkantis šiltojo sezono mezginiams bei nėriniams;
  • prieš mezgant, būtinas pavyzdėlis (kaip ir bet ką mezgant), kad atitaikytumėt virbalų storį, nes visos mes mezgame skirtingai;
  • megzdamos būkite atidžios ir užkabinkite visas tris gijas;
  • ateityje tikrai norėčiau megzti ar nerti iš šių siūlų dar :)

  Informacija apie mezginį:

  • šios apvalios skaros schema Arbre by Andrea Rangel;
  • Šiai skarai reikia 3 gijų 1 mažesnio (150 g/750 m) Lola Puder spalvos ir 1 didesnio (200 g/1000 m) Lola Trio Flieder spalvos ritinėlio;
  • iš viso šiai skarai numegzti prireikė 225 g Lola siūlų;
  • megzta 4 mm virbalais su valu;
  • savo unikaliai Arbre skarai galite rinktis bet kurį kitą derinį iš Garn Manufaktur Lola spalvų ir taip Jūsų skara taps vienintelė ir nepakartojama!

  Linkiu saldžiųjų svajonių išsipildymo!

  Rūta"