Prekių katalogas

Natūralus merino vilnos švelnumas

 • Klasikinė minkšta ir švelni merino vilna - ji tinka net tiems, kad netinka jokia kita vilna. Net palietus kamuoliuką imi ir suabejoji, ar tai tikrai vilna. Extrafine Merino 120 siūlai - tai minkštumo, mielumo ir švelnumo kamuoliukai. Juos paprastai renkasi tie, kurie nori vilnos teikiamos šilumos, bet nenori jausti visiškai jokio "vilnonio pojūčio" arti savęs. Arba tie, kurie ieško mezgimo siūlų kūdikiams ir vaikams bei nori, kad nebūtų nei bereikalingo pūko, nei vilnos "kandimo". Abiem šiais atvejais merino vilnos mezgimo siūlai tampa geriausias pasirinkimas. 

  Iš patirties galiu pasakyti, kad merino vilnos siūlai tiks net patiems įnoringiausiems "klientams" - mūsų vaikams, kurie  jų dažniausiai siūlą jaučia ir įvertina intuityviai, kuriems jis arba patinka, arba ne ir jokie mados, prekės ženklo, kainos ar spalvos argumentai dažniausiai nepaveikia. Tad pasirinkę merino vilną visada galite būti ramūs, jog mažajam "klientui" bus šilta, gera ir švelnu.

  Šį megztuką iš Extrafine Merino 120 mezgimo siūlų mezgiau artėjant rudeniui ir jis buvo nešiotas tiek jo metu, tiek visą žiemą. Jei reikdavo daugiau šilumos - aukščiau susagstydavome apykaklę, jei reikdavo daugiau patogumo - prasegta ta pati apykaklė dailiai nuguldavo ant petukų. Megztukas nebuvo per storas dėvėti po šilta žiemine striuke ir nebuvo per karštas patalpoje šildymo sezono metu. 

  Informacija mezgimui:

  • 6,5 metukų mergytės megztukui prireikė 6 vnt. Extrafien Merino 120 siūlų;
  • megzta 3 mm virbalais;
  • megztuko spalvos: 1090 sniego balta ir 3741 alyvinė;
  • aukštesnė apykaklė puikiai tinka rudenio - žiemos vaikų mezginiams, nes pagal poreikį itin šaltą ar vėjuotą dieną galima susagstyti aukščiau. Dėl švelnaus siūlo tokia apykaklė niekada "nekąs".

  Patarimai mezgantiems iš merino vilnos mezgimo siūlų:

  • iš merino vilnos visada verta megzti kiek tampriau, kad būtų kuo mažiau rizikos, kad mezginys pakeis formą;
  • skalbti mezginius iš merino vilnos siūlų sulyčiau tik rankomis, vėsiame vandenyje ir neišsigąsti, jei įmerkus į vandenį mezginys ypatingai "išsileis" ir suminkštės: taip yra dėl prigimtinių pačios merino vilnos savybių;
  • mezginius iš merino vilnos džiovinkite patiestus horizontaliai, kuo kruopščiau išdėliokite mezginį suteikdami jam pradinę formą. Norėdami išdžiovinti, šlapių mezginių iš merino vilnos mezgimo siūlų jokiu būdu nekabinkite!
  • šis megztukas prieš skalbimą ir po jo buvo matuotas ir stebėtas džiūstant. Nors šlapias jis kiek patįso, tačiau džiūdamas visiškai sugrįžo į savo pradinę formą ir dydį. Vėliau skalbiant dar kelis kartus, jo dydis nepakito.
  • kad ir kaip kartais nesinorėtų, VISADA prieš megzdami mezginį iš merino vilnos, išsimegzkite pavyzdėlį, jį išskalbkite, išdžiovinkite ir TIK TADA pasiskaičiuokite mezginiui reikalingą akių skaičių. Tai padės išvengti bereikalingo jaudulio dėl galimo mezginio formos pakitimo ir leis džiaugtis švelniu ir maloniu rankų darbo gaminiu.