Prekių katalogas

Kai norisi švelnaus...

 • Mezgame mes. Mezga ir mūsų draugai, pažįstami bei klientai. Kai į vieną visumą susilieja mezgimo aistra, rašymo gyslelė ir fotografavimo pomėgis, gaunasi labai puikus rezultatas. Šį kartą mūsų klientė Rūta ne tik numezgė nepaprasto grožio skarą, bet ir proceso metu užrašė savo įspūdžius apie naujus Hjertegarn Lana Cotton 212 merino ir medvilnės siūlus (50% merino vilna, 50% medvilnė; 50 g/212 m). Taigi, kas atsitinka, kai norisi švelnaus...

  "Kaip visada viskas prasidėjo nuo idėjos (minties) kažkieno galvoje, o vėliau buvo perduota kitiems, nes šis projektas – kelių žmonių kūrinys. Taigi dizainerei (Justyna Lorkowska) paprašius testuoti naują šalio (skaros) modelį, ėmiausi siūlų paieškos. Šiame etape svarbiausia – siūlų sudėtis, gramai ir metrai.

  Patys pavasariškiausi – tai vilnos ir medvilnės derinys, kuris yra puikus perėjimas nuo šiltutėlės vilnos prie vasarinių pluoštų. Taip į akiratį papuolė danų gamintojo siūlai Lana Cotton 212. Medvilnė suteikia minkštutėlei vilnai tvirtumo ir gražų kritimą. Ne mažiau svarbesnės ir spalvos – čia jos švarios ir gaivios, puikiai derančios tarpusavy. Galbūt todėl spalvų pasirinkimas ir buvo sunkiausias, bet maloniausias etapas.

  Pirminis šalio variantas buvo dviejų spalvų derinys, bet aš jį mačiau tik megztą iš trijų spalvų sruogų. Ilgai derinus ir rinkus spalvinius variantus, pasirinkau labai švelnias spalvas, nes ir pats siūlas kūdikiškai švelnus. Niekada nemaniau,kad spalvos gali būti "teisingai kultūringos", bet Lana Cotton 212 siūluose jos tokios ir yra – puikiai dera tarpusavy, kad tiktų ne tik šaliui ar skarutei, bet ir putlioms bei nekantrioms vaikiškoms rankytėms paimti ir priglausti prie savęs – žaisliuko, kepurytės ar megztuko pavidalu.

  Kai akys ir centimetrai atitiko (pavyzdėlyje, megztame  3,5 mm storio virbalais), atėjo metas pradėti megzti šalį. Mezgimo procesas vyko sklandžiai, nes kiekvieną dieną vis dažniau šviečiant ir jaučiant pavasariu alsuojantį orą, ir nuotaika geresnė , ir darbas einasi greičiau. Ir raštas nesudėtingas, ir siūlai pukiai dera ir tinka. Mano įspūdžiai mezgant Lana Cotton 212 siūlais, kuo geriausi. Numezgus šalį, išplovus ir sutvarkius visus blokavimo reikalus, atsiskleidė visas siūlo ir, savaime aišku, šalio grožis. Švelnus ir dvelkiantis gaivia, pavasarine nuotaika.

  Apie Lana Cotton 212 siūlus trumpai:

  •  įtiktų ir tikram jautruoliui, nes itin švelnūs;
  •  labai gražios spalvos, kurios puikiai dera tarpusavy;
  •  po skalbimo (rankomis) gaminys puikiai išlaikė formas, spalvos neišbluko;
  •  siūlai tiktų tekstūriniam, pynėtam ar lygaus mezgimo raštui;
  •  prieš mezgant, būtinas pavyzdėlis (kaip ir bet ką mezgant), kad atitaikytumėt virbalų storį, nes visos mes mezgame skirtingai;
  •  ateity norėčiau megzti ar nerti iš šių siūlų dar.:)

  Informaciją apie skarą:

  • mezginio aprašymą galima rasti ir įsigyti ravelry.com tinklapyje čia;
  • skarai prireikė 2 vnt. šviesiai pilkų 434, 1 vnt. vidutinės pilkos 435 ir 1 vnt. švelniai rausvos 3803 spalvų Lana Cotton 212 siūų;
  • megzta 3,5 mm virbalais;
  • šiai skarai gali būti sudėlioti ir kiti spalviniai variantai - pasitelkite fantazija! :)

  Jeigu ieškote siūlų tekstūriniam, pynėtam ar lygaus mezgimo kūriniui, neieškokite daugiau! Siūlai puikiai tiktų ir nėrimui! Gal megztukui, dideliam ar mažam, aksesuarui ar mylimam žaisliukui. Jau kyla minčių apie naują projektą...  Kūrybinio įkvėpimo ir sėkmės mezgant!

  Rūta"