Camel + Merino 928 gėlių bordo

 • Camel + Merino 928 gėlių bordo

 • Sudėtis: 30% kupranugario vilna, 70% merino vilna
  Svoris, ilgis: 50 g = 110 m
  Rekomenduojamų virbalų storis: 4,5 - 5 mm
  Mezgimo tankis: 10 x 10 = 18 akių x 24 eilių

  Camel + Merino - tai dar vieni puikūs, šilti ir žiemiški danų kompanijos Onion mezgimo siūlai su kupranugario vilna. Siūlai yra suvyti iš vienos natūraliai šiek tiek netolygios gijos, kuri vietomis nežymiai sustorėja arba išplonėja. Šie netolygumai yra nedideli ir vis tiek leidžia išmegzti pakankamai lygiai atrodantį mezginį. Kupranugario vilna suteikia beveik visoms Camel + Merino spalvoms šiltą, rusvą atspalvį.

  Kupranugario vilna dažniausiai yra gaunama šukuojant gynūną arba natūralaus jo šėrimosi metu, kuris paprastai trunka 6-8 savaites, tiesiog renkant vilną rankomis. Vienas kupranugaris gali duoti tik apie 2,25 kg vilnos per metus, todėl kupranugario vilna yra laikoma viena prabangiausių vilnų, dažnai prilyginama kašmyrui. Iš surinktų kupranugario plaukų yra pašalinami šiurkštieji, paliekant tik švelnią pavilnę, kurį vėliau yra plaunama ir kitaip apdorojama, kad būtų tinkama mezgimo siūlų gamybai. Kupranugario vilna yra antistatinė ir antialerginė, pralaidi orui, itin lengva ir šilta. Dėl savo brangumo naudojant ją vieną, mezgimo siūluose kupranugario vilna yra dažnai maišoma su aukštos kokybės avies vilna. Kupranugario vilna yra maloni ir gerai veikia odą, tinka žmonėms, turintiems problemų su sąnariais (todėl itin tinka šiltų riešinių ir blauzdinių mezgimui).

  Dėl savo švelnumo ir gerų savybių, mezginius iš Camel + Merino mezgimo siūlų mielai dėvės tiek vaikai, tiek suaugusieji. Šie mezgimo siūlai yra tinkami kepurėms, šalikams, riešinėms, blauzdinėms, megztiniams, liemenėms ir kitiems patiems įvairiausiems mezgimo sumanymams.